JE PRE VÁS METÓDA S.A.F.E.R. VHODNÁ?

S.A.F.E.R. je nízko invazívna metóda transplantácie vlasov. Neodporúčame ju preto iba vo výnimočných prípadoch, a to v prípade pokročilej cukrovky, kožných zápalov v oblasti hlavy alebo problémov so zrážanlivosťou krvi. Medzi ďalšie kontraindikátory patrí kachexia, infarkt a alergia na lokálne anestetiká. V prípade vysokého tlaku odporúčame konzultáciu s vaším lekárom.

PRED ZÁKROKOM

Pred zákrokom sú potrebné tieto testy: komplexný krvný obraz, zrážanlivosť krvi, hladina cukru v krvi, rozbor moču, hladina testosterónu, hormónálna činnosť štítnej žľazy a nadobličiek, infekčná žltačka, hepatitída typu C a HIV.

Desať dní pred zákrokom je potrebné vyhýbať sa aspirinu a protizápalovým liekom, ako aj konzumácii vitamínov B a E. Tri dni pred zákrokom nesmiete konzumovať alkohol.

V deň samotného zákroku je potrebné umyť si vlasy bez použitia olejov, kondicionérov, balzamov, gélov atď. Odporúčame aj ľahké raňajky.

Rast a kvalitu vlasov môžete podporiť trojmesačnou prípravnou mezoterapiou a plazmoterapiou.

ZÁKROK

Metóda transplantácie vlasov S.A.F.E.R. je založená na veľkom množstve malých mikrovpichov do hĺbky jedného milimetra a na priamom výbere najlepších vlasových folikúl z daného miesta. Výber prebieha tak, aby nedošlo k poškodeniu folikúl a okolitej oblasti.

Druhá fáza pozostáva z použitia špeciálnych pneumatických hlavíc, prostredníctvom ktorých sú folikuly zavedené do mikrovpichov. Tie sa tak nachádzajú v prostredí ideálnom na rast. Drobné ranky sa rýchlo hoja a neostávajú po nich žiadne stopy. V závislosti od množstva transplantovaných folikúl trvá celý zákrok 4 až 8 hodín.

PO ZÁKROKU

Môžete používať voľnú pokrývku hlavy. Po zákroku odporúčame niekoľkohodinový oddych a neodporúčame cigarety, alkohol, ani kávu.

Opuch môže trvať do 3 dní, niekoľko týždňov môžete cítiť svrbenie alebo naopak tŕpnutie. V priebehu 1 až 3 dní zapustia transplantované vlasy korene. Po 5 dňoch môžete začať používať jemný šampón pre deti. Chrasty odpadnú po 7 až 14 dňoch.

VLASY NA CELÝ ŽIVOT

Plný rast vlasov môže trvať do jedného roka. Na podporu rastu a urýchlenie liečivého procesu odporúčame podstúpiť LED fototerapiu a podporné ošetrenia vo forme mezoterapie a plazmoterapie. Pri správnej transplantácii a starostlivosti vám budú z folikúl vlasy vyrastať celý život a vy budete mať opäť husté vlasy.